Neo Coin Nedir? Projesi Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Daha önce AntShares (ANS) olarak adlandırılan Neo Blockchain, Erik Zhang ve Da Hongfei tarafından 2014 yılında kuruldu. Neo, genellikle Çin’in Ethereum’u olarak tanımlanır. Açık kaynaklı bir Blockchain’dir, yani dünya çapındaki geliştiricilerin işbirliğini ve katkısını teşvik eder. Akıllı sözleşmeler 2.0 adı verilen bir şeye pilotluk yapıyorlar ve çok dilli sözleşme derleyicisi olarak tanımlanabilir, yani Java.net veya C Sharp’ta çalıştırmanız önemli değil, hepsini yerel bir akıllı sözleşme diline çevirecek. . Bu şekilde Neo, yeni bir şey öğrenmek zorunda kalmadan dünya geliştiricilerine erişebilir. Dünyanın herhangi bir yerinden geliştiriciler, içinde akıllı sözleşmeler oluşturabilir. Bu yüzden kripto para birimi genellikle ‘Ethereum-Killer’ olarak adlandırılır.

Neo Blockchain Konsensüs Algoritması

Şu anda Crypto alanındaki en tartışmalı şeylerden biri, işlemin nasıl çözüleceğidir. Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) olarak adlandırılan iki baskın uzlaşma mekanizması türü vardır. PoW çok fazla elektrik gerektirir ancak PoS, düğümleri doğrulamak için PoW’a kıyasla çok daha az elektrik gerektirir. PoS’daki en büyük sorunlardan biri, zincir bölünmesi olasılığına maruz kalmasıdır, burada PoW ile PoS arasında bir karşılaştırma.

Neo blok zinciri, Temsil Edilmiş Bizans Hata Toleransı alternatifini (DBFT) kullanır. Saniyede 10.000’e kadar işlemi destekleyebilir. Bu tür bir mutabakat mekanizması, en düşük elektrik tüketimiyle çalışır ve zincir bölünmesi olasılığını ortadan kaldırır. Bu nedenle, DBFT konsensüs mekanizmasının sistem çalışmaları, iki farklı zincire çatallanamaz.

NEO Token Türleri

Neo ekosisteminde iki tür belirteç bulunur:

Neo başlangıçta AntShares olarak adlandırıldı.
Neo kripto para birimi, diğer kripto para birimleri gibi fraksiyona bölünemez, bu nedenle bir bireyin sahip olabileceği minimum Neo miktarı 1 Neo’dur. Neo kesirlere bölünebilir, bu nedenle en az Neo miktarı 0.00000001’dir. Neo tokenleri burada işlem ücreti olarak çalışır, bu nedenle herhangi bir işlem yapılırsa kullanıcının bir miktar Neo tokeni ödemesi gerekir. Bir kullanıcı resmi Neo cüzdanında Neo tokentuttuğunda, kullanıcı temettü olarak Neo tokenleri alır. Her ikisinin de 100 milyon sabit arzı var.

Neo’nun akıllı sözleşmesiyle uyumlu diller

Python / Yakut
JavaScript / Java / TypeScript / Kotlin, Eclipse
C# / C++ / GO / VB.Net / F#, Visual Studio

NEO Dijital varlık ve Dijital kimlik

Programlanabilme özelliği ile elektrik verisi şeklinde var olan varlıklara dijital varlık denir. Neo, dijital varlığın merkezi ortamda maruz kalınan her türlü riskten uzak, güvenli ve merkezi olmayan bir ortamda bulunmasına yardımcı olur.

İki tür dijital varlık vardır: Küresel varlıklar ve Sözleşme varlıkları.

Dijital kimlik, bir kişi veya kuruluşun elektronik ortamda bulunan bir tür kimlik bilgisidir.
Neo blockchain kimlik doğrulaması şu şekilde yapılacaktır:

  • parmak izleri
  • Ses
  • Yüz özelliklerinin kullanımı
  • SMS
  • Diğer yöntemler.

Bu nedenle Neo’nun akıllı ekonomisi, Dijital varlık, Dijital kimlik ve akıllı sözleşmeler olmak üzere üç şeyin birleşimini içerir.

Diğer NEO Özellikleri

NeoX, zincirler arası birlikte çalışabilirliği sağlar ve ayrıca şu adlarla iki bölüme ayrılır:

Zincirler arası varlık değişimi protokolü

NeoFS, Dağıtılmış Hash Tablosu (DHT) teknolojisini kullanan dosya depolama protokolüdür. NeoFS, verileri dosya yolu yerine dosya içeriği aracılığıyla analiz eder. Dosyalar birçok farklı düğümde dağıtılır ve saklanır, böylece büyük dosyalar sabit boyutlu veri bloklarına bölünür. Bu şekilde, düşük güvenilirlik gereksinimlerine sahip dosyalar depolanabilir ve neredeyse ücretsiz olarak erişilebilir. NeoFS dijital kimlikle birleştirilebilir, böylece dijital kimlikler tarafından kullanılan dijital sertifikalar, merkezi sunucu olmadan onları yönetmek için gönderilebilir, atanabilir ve iptal edilebilir, böylece eski bloklar gelecekte geri yüklenebilir.

Reklam Alanı

NeoQS veya Neo Quantum Safe, kuantum bilgisayarlar tarafından saldırıya uğrama riski yoktur. Ethereum ve Bitcoin, ECC’yi kullanır ve kuantum bilgisayarlar tarafından saldırıya uğrama riski olabilir, çünkü bu tür bilgisayarlar çok sayıda ayrıştırma problemini çözebilir. Kuantum bilgisayar, en güvenli olduğu düşünülen en kısa vektör problemini ve en yakın vektör problemini hızlı bir şekilde çözme yeteneğine sahip değildir.

NEO Token Dağıtımı

Maksimum Neo token arzı, iki bölüme ayrılan 100 milyondur. ICO sırasında Neo destekçilerine 50 milyon token dağıtıldı.

50 milyon tokenin diğer kısmı, Neo projesinin uzun vadeli büyümesi ve desteklenmesi için kullanılan bir yıl boyunca kilitlendi. Bu 50 milyon token için gelecek planı:
NEO’nun yıllık kullanımı prensipte 15 milyon tokeni aşamaz.

Hükümet desteği

Çin, blok zincirini standartlaştırma konusunda diğer tüm ülkelerin önünde. Diğer tüm teknolojileri blockchain ile değiştiriyorlar. Çin, merkez bankalarında kullanılmak üzere kendi kripto para birimini geliştiriyor.

Neo Blockchain’in kurucusu Da Hongfei, Çin hükümeti tarafından blockchain teknolojisini tartışmak üzere düzenlenen bir konferansa davet edildi. Etkinliğin başlığı “2017 Güvenilir blockchain sözleşmesi” idi. Bu etkinlik, Çin’de blockchain’i tanıtmayı amaçlıyor. Bu, Neo’nun Çin hükümeti için doğru yolda olduğu anlamına geliyor. Bu da insanların Neo ekosistemine olan ilgisini artırıyor. Şu anda Çin’de gerçek dünya varlıklarını haritalamak için Neo blok zincirini kullanıyorlar. Neo’nun gerçekten güçlü bir ortaklığı bile var ve bunlardan biri Microsoft.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sanal Kripto ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!